,,Svět je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho,kdo v ní neumí číst."

Pachuť smrti

31. března 2017 v 23:01 | Kristýna Mendlová |  Básničky
Snad je to jenom ironie
a věčná hra si s otázkou
proč všichni kolem umírají
jak končí řádka za řádkou

Už zase zhasl plamen svíčky
další z blízkých je v nebi
jestli tedy vůbec je
- to nikdo z živých neví

A zase smutno
v srdci prázdno
bolest co mě touží zbít

Už zase další
slzy v očích
kolem smrt
chce mi vše vzít

A zbyla temná
pachuť smutku
žal co nechce odejít.

Jen chladno
pocit dušezmatku
a nevím
jak své rány skrýt.

To byla další
kapka smutku
nechce se mu pryč odejít.Zdravím všechny mé čtenáře,
dneska se budu okrajově věnovat tématu týdne - což je tedy ,, Zkouška ohněm". I tak se dá momentálně popsat můj život. Právě teď, posledních pár měsíců. Ti, kteří čtou můj blog ví, čím jsem prošla a možná tuší i spoustu dalších věcí, o kterých raději v reálném životě zcela mlčím.
Jakoby toho nebylo málo, odešel do nebe další člověk, kterého jsem měla ráda.
Ano, čtete správně. Bohužel.
Je vážně k naštvání, co vše se může během pár minut ,,podělat". Jen co jsem zveřejnila minulou recenzi, za pár minut se opět ozval telefon.

Můj strejda zemřel. Další z těch, které miluji. Všichni během pár měsíců. Zase další pohřeb. Začíná mi připadat, že smrt doslova přitahuji, když se tak oplzle kolem mých blízkých motá.
Už třetí pohřeb během půl roku. Tyhle ztráty člověka unavují. Sotva se vzpamatuje z jednoho šoku, je tu další. Co na tom, že s námi strejda ještě nedávno seděl na návštěvě a smáli jsme se. Před týdnem. Copak mi smrt musí sebrat všechno?
S tímhle však bohužel nic nevzmůžu. Pak mám být ,,pozitivní"!
Tohle je vážně už moc.
(Je mi až trapné nosit do školy omluvenky s tímto důvodem. Za chvilku budu považovaná doslova za magora, co chodí pořád v černé ( bohužel je to moje ,,úchylka") a navštěvuje až podezřele často pohřby. (ty mimochodem nesnáším). Ano, líbí se mi atmosféra hřbitova a smrt je mé oblíbené psací téma. Jenže tak trochu v jiném kontextu a rozhodně se netýká jiných osob.)

K tomu všemu ta blížící se maturita. Pro mě je to teď opravdová zkouška ohněm. Dělám milion věcí, jen abych zaměstnala mysl. abych nemusela myslet na kraviny, které mě napadají. Čtu, učím se, čtu, jedu do školy, učím se, dělám úkoly, projekty...na myšlení nezbývá čas - naštěstí. Jen někdy, jako právě teď. A to pak píšu. Píšu kraviny, které snad jen omylem nazývám básničkami, neboť se občas i rýmují. Píšu abych se vypsala. A pak to sem všechno, jako největší trapka hodím. Nebo píšu články. Jako je tento. Naprosto o ničem. Jak ubohé. No, pochybuji, že někdo dočetl do konce a jestli ano, tak doufám, že to pořádně zkritizujetea donutíte mě přestat psát. Už dlouho totiž uvažuji o tom, že psát přestanu. Avšak, jakoby se z psaní stala má závislost. Nutkavá potřeba vypsat se je neustále se mnou. Prostě katastrofa.
No....já teď jen doufám, že zítra se probudím s kocovinou a tento článek smažu. Ano jsem lehce opilá. A tak píšu blbosti.
Dobrou noc ( v rámci možností)
Vaše Týna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nudistka nudistka | Web | 1. dubna 2017 v 9:39 | Reagovat

Nebudu tě nutit, aby si přestala psát, to je totiž hloupost. Piš dál, dobře chápu, že si se na psaní stala jak sama píšeš závislou. Mně se článek i báseň četla velmi dobře, to je pro mne rozhodující, dočetla jsem až do konce ...neboj bude líp

2 Eliss Eliss | Web | 1. dubna 2017 v 11:31 | Reagovat

Držím palce, aby tě už navštěvovalo jen samé štěstí...

3 Kristýna Mendlová Kristýna Mendlová | Web | 13. dubna 2017 v 23:36 | Reagovat

[1]: [2]: Moc děkuji za podporu ;-) psát nepřestanu...ale pít ano...radši :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama