,,Svět je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho,kdo v ní neumí číst."

,,Jsme jediná osoba, která může účinně změnit svůj život. "

19. července 2017 v 0:17 | Kristýna Mendlová |  Střípky z mé mysli
Zdravím všechny čtenáře u nového článku na téma týdne. Tentokrát je to téma: ,,Kdybych tak mohla změnit svůj život. ".
V hlavě se Vám najednou vynoří spousta věcí, které by jste změnili. Některé jsou možná nepotřebné a povrchní, protože opravdových změn se bohužel většina bojí. Někteří možná hledí smutně do minulosti a říkají si, jak by to a to udělali jinak. Ale proč bychom si měli říkat: ,,Kdybych tak mohl/a"?, když MŮŽEME. Ano, každý z nás může. Chápu, že mnohdy to stojí mnoho úsilí, ale nikdo jiný, než my, náš život nedokáže změnit.
Dřív jsem svůj život neřešila. Byla to pro mě složitá a nesmyslná rovnice. Brala jsem to tak, že je život zlý a osud svině. Já ho změnit nedokážu. A tyhle myšlenky mě ničili. Hledala jsem za vším jen to špatné a vůbec mi nedocházelo, že i nejhoršímu okamžiku v životě budu za pár měsíců říkat zkušenost, co mě probrala.

Dnes už kvůli jistým, dost ošklivým, událostem mám lepší nadhled a vím, že všechno je to v hlavě. Ze všech těch klacků, co život hází pod nohy, je třeba brát si zkušenost a poučit se.

Možná nadávat na život je jen mrhání času, který můžete strávit plánováním lepších zítřků.

Je třeba snít. Každý z nás má nějaký sen. Něco, co ho naplňuje. A i přesto, že se zdá nereálný je třeba hledat řešení a ne výmluvy pro svoje svědomí. Nikdo jiný, než my sami, to neudělá. Každý si musí svůj životní cíl určit sám.

Hlavní je řídit se srdcem. Tím, co opravdu chceme. Něco pro ty sny dělat, aby se mohli uskutečnit.
Chce to opravdu chtít. A pak začíná ta změna.

Na konci čtvrtáku jsme dostali od naší třídní učitelky knihu Malý princ ( Naprosto dokonalá kniha, kterou by si měl mnimálně jednou každý přečíst.) a každý tam měl napsaný jiný citát. Já tam mám napsáno: ,,Jsme jediná osoba, která může účinně změnit svůj život. " A naprosto s tím souhlasím . A možná i přečtením Malého prince se můžete inspirovat a měnit.Doufám, že Vás můj článek nenudil a naopak inspiroval k zamyšlení se nad vlastními kroky.

S láskou Vaše Týnuš ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žirovničák Žirovničák | 19. července 2017 v 4:16 | Reagovat

Ahojky Kristýn.
Doufám že se s tebou můžu pustit do diskuze... Hluboká to myšlenka. Změnit svůj život... Jakou změnu máš na mysli? Ne vše jde v životě změnit. Např. Město, zemi, přátele (kamarády), návyky, zlozvyky, atd.. To vše jde změnit ale jaky máš názor na charakter? Podle mého si nejsem jist zda se v tom muže člověk změnit?

2 Eliss Eliss | Web | 19. července 2017 v 11:28 | Reagovat

Ono to chce někdy opravdu velkou odvahu chtít něco změnit :-)

3 Sisi Sisi | Web | 21. července 2017 v 18:47 | Reagovat

Malý princ je víc než Bible... <3

4 Kristýna Mendlová Kristýna Mendlová | Web | 25. července 2017 v 16:43 | Reagovat

[1]: Ahoj, podle mě je to tak, že pokud člověk sám necítí potřebu se změnit,  tak se nezmění - proč by měnil něco,  s čím je spokojený. Pokud ale chce něco konkrétního na sobě změnit a věří,  že tak bude šťastnější,  najde si cestu jak, ať už jde o charakter, či cokoli jiného i přestože to není zrovna snadné. :-) Ale je to věc názoru.  Odborník na psychologii zrovna nejsem, je to čistě jen můj názor :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama