,,Svět je nádherná kniha,ale nemá cenu pro toho,kdo v ní neumí číst."

Srpen 2017

RC: Dcera někoho jiného - Amy Gentry

8. srpna 2017 v 12:22 | Kristýna Mendlová |  Knižní recenze


"Dobrým člověkem se stanete jen v rámci těch možností, které Vám svět nabídne."


Zdravím všechny čtenáře mého blogu! Dnes vám tu naservíruju recenzi na knihu, kterou jsem objevila při obvyklé návštěvě mého království....ano knihovny :D. Knihu jsem si vybrala nejen podle krásné obálky, ale především podle zajímavé anotace, kterou naleznete zde.


Nechci Vám zde zdlouhavě vypisovat děj knihy, tak, jak se obvykle v recenzích píše. To podstatné se dozvíte v anotaci, ale zkráceně vám děj stejně přiblížím.

Kniha je o rodině, kterou postihlo neštěstí, v podobobě únosu jejich třináctileté dcery Julie. Po neúspěšném pátrání se rodina, třebaže o tom nemluví, smíří s představou, že je jejich dcera a sestra zřejmě mrtvá.
Po osmi letech však přede dveřmi stojí cizí žena a tvrdí, že je Julie...

Z mého pohledu:

Tato kniha působila opravdu slibně. Těšila jsem se na pořádný, dechberoucí thriller. A tak jsem si uvařila svůj šálek kávy a pustila se do čtení.
První kapitola mě opravdu nadchla a splňovala má očekávání, ovšem při dalších a dalších kapitolách jsem se docela ztrácela. I přesto, že kniha byla čtivá, zamotávala jsem se do děje, jako moucha do pavučiny a dost často jsem nevěřícně kroutila hlavou nad sledem událostí.

To, co mě tak mátlo a co by mohlo od čtení odradit mnohé čtenáře je dle mého názoru příliš vedlejších postav, které s dějem zdánlivě nesouvisí a odehrávají se v minulosti. Když říkám mnoho, myslím tolik, že si nejsem schopna zpaměti všechna jména vybavit. Ke konci však vše pochopíte. Autorka vás dějem provede tak, až vás dostane kam chce a vy budete možná rozzulením překvapeni.
Další věcí v knize, kterou jsem opravdu měla tendenci přeskakovat, byl u konce knihy objevující se fanatismus. Tohle opravdu není nic pro mě.

Kniha měla zajímavou zápletku, byla čtivá a proto prominu nedostatky, které má, Určitě stojí za to, si ji přečíst.

Četli jste tuto knihu? Budu ráda, když mi napíšete, jaké pocity z ní máte vy v komentáři. (:

Vaše knihomolka Týnuš